قوانین و مقررات ارسال

ارسال از طریق پست :

در این روش ارسال از طریق اداره پست صورت گرفته و هزینه ی ارسال و بسته بندی را شما در هنگام خرید پرداخت میکنید و هنگام تحویل هیچ هزینه ی اضافی را پرداخت نمیکنید .

– در این روش از 20 گرم تا 20 کیلوگرم امکان ارسال وجود دارد .

– محدودیت ارسال از طریق پست در ابعاد طول و عرض و ارتفاع 110 سانتی متر وجود دارد و بیشتر از این ابعاد ارسال از طریق پست ممنوع است .

– امکان ارسال مایعات در روش ارسال از طریق پست وجود ندارد .

– امکان ارسال چند فقره (به عنوان مثال 2کارتن بسته بندی شده) در قالب یک مرسوله وجود ندارد و هر بسته میبایست جداگانه ثبت و هزینه ی آن محاسبه شود .

مدت زمان ارسال پست پیشتاز هنگام ثبت سفارش درج شده که از زمان تحویل مرسوله به پست تا زمانی که بدست شما میرسد ( در هر کجای کشور ) ، این زمان محاسبه و درج شده است.

پس از ثبت سفارش بین 1 تا 3 روز ( منوط به ترافیک سفارش ها ) زمان میبرد تا سفارش شما از طرف آوان یدک به پست تحویل داده شود . در صورتی که موجودی قطعه ای به اتمام رسیده باشد با شما تماس و موضوع را متذکر میشود .

نکات مهم هنگام تحویل کالا از پست:

حتما میبایست هنگام تحویل کالا مرسوله را ابتدا چک نمایید سپس تحویل بگیرید چراکه درصورتی که مرسوله آسیب دیده باشد و شما آن را تحویل بگیرید اداره پست این مهم را قبول نکرده و پیگیری های زیاد و بسیار زمان بری را متوجه شما خواهد کرد و آوان یدک هیچ مسولیتی را در این بین برعهده نمیگیرد زیرا طبق قراردادی که آوان یدک با اداره ی محترم پست دارد ، جهت جمع آوری مرسولات ماشین آن اداره به محل آمده و مرسولات را صحیح و سالم تحویل گرفته و مسولیت هرگونه مخدوش و آسیب دیدن مرسوله از آن به بعد متوجه اداره ی محترم میباشد .

تمامی مرسولات پستی بیمه ی حوادث ، مفقودی ، آتش سوزی در حمل و نقل را داشته و در صورت مشاهده ی هر موردی به اداره ی پست جهت پیگیری میبایست مراجعه کنید .

1- درصورتی که هنگام تحویل کالا ، کالای شما آسیب دیده بود چه کاری باید انجام دهید ؟

باید از مامور پست تحویل نگرفته و با مراجعه به اداره ی پست محل زندگی خود با در دست داشتن کد رهگیری این موضوع را اطلاع و پیگیری نمایید .

2- اگر در خانه نبودید و شخص دیگری تحویل گرفت بدون چک کردن مرسوله و آن مرسوله آسیب دیده بود تکلیف چیست ؟

همانطور که ذکر شد ، اداره ی پست ملاک را تحویل مرسوله به گیرنده (شما) دانسته و این موضوع را تایید نخواهد کرد و باید جهت پیگیری های بیشتر از طریق سایت post.ir  بصورت آنلاین از آن اداره ثبت شکایت کرده تا پیگیری های بیشتر صورت گیرد ، همچنین میتوانید بصورت حضوری به اداره پست مراجعه و این موضوع را همزمان پیگیری نمایید .

3- کد رهگیری برای شما ارسال نشده است ، چگونه این کد را بدست آورید ؟

در تمامی سفارشات کد رهگیری برای مشتری ارسال میشود ولی با توجه به خط مشی های اخیر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات کشور ، فقط شرکت ها امکان ارسال پیامک برای تمامی خطوط را داشته و خطوطی که پیامک های تبلیغاتی آن ها مسدود میباشند و یا ، در لیست سیاه مخابراتی قرار گرفته اند ( این موضوع بصورت کاملا اتفاقی برای هر خطی احتمال دارد اتفاق بیافتد) ، پیامک های پستی برایشان ارسال نخواهد شد .

لذا با ارسال پیام از طریق پروفایل خود در آوان یدک میتوانید کد رهگیری را از پشتیبانی دریافت کنید . این کد پس از گذشت زمان اعلامی و پروسه ی بسته بندی و تحویل به پست در دسترس قرار میگیرد . پس بلافاصله بعد از ثبت سفارش آن را جویا نباشید .

جهت رهگیری مرسوله با کد رهگیری پستی میتوانید در هر زمان با مراجعه به آدرس اینترنتی :

https://tracking.post.ir    کد رهگیری خود را وارد و از مکان دقیق مرسوله ی خود اطلاع پیدا کنید.

ارسال از طریق تیپاکس :

در این روش ارسال با مدت زمان سریع تری نسبت به پست صورت گرفته که این شرکت همانند شرکت پست نیز تقریبا در اکثر شهر های بزرگ کشور شعبه داشته که در این روش نیاز به ارائه ی کد پستی نداشته و مامورین این شرکت عموما با شما جهت تحویل مرسولات تماس میگیرند و تعامل بسیار بهتری با گیرنده دارند . ارسال از طریق تیپاکس به صورت پس کرایه است به این معنی که هنگام تحویل کالا مشتری هزینه ی ارسال آن را پرداخت میکند .

هنگامی که یک سفارش از طریق پست به ثبت رسانده و قصد اضافه کردن مورد دیگری را به آن دارید میتوانید پس از مشورت با واحد پشتیبانی آوان یدک گزینه ی تیپاکس را جهت خرید جدید خود انتخاب کرده تا مشمول دو هزینه ی ارسال جداگانه نشوید . که در اینصورت سفارش دوم شما با سفارش اول ادغام میشود.

مامورین تیپاکس در هر شهر موظف اند تا شعاع 5کیلومتری از دفتر شعبه مرسولات را جهت تحویل به محل اعلامی گیرنده حمل کرده و در صورتی که مسافت بیشتر باشد با شما جهت تحویل مرسوله ومراجعه به دفتر تیپاکس تماس میگیرند.

همچنین جهت تحویل مرسوله در دفتر تیپاکس امکان مراجعه ی شما به محل دفتر تیپاکس نیز وجود دارد که میتوانید هنگام ثبت سفارش در قسمت توضیحات درخواست خود را درج کنید تا همکاران ما در آوان یدک این مهم را انجام دهند . ( در مواقعی که گیرنده جهت تحویل مرسوله ممکن است در محل نباشد بهتر است این گزینه را انتخاب کنید و در توضیحات ذکر کنید که خودتان به محل دفتر تیپاکس مراجعه میکنید )

– در این روش از 20 گرم تا 50 کیلوگرم امکان ارسال وجود دارد .

– محدودیت ارسال از طریق تیپاکس در ابعاد طول و عرض و ارتفاع 300 سانتی متر وجود دارد و بیشتر از این ابعاد ارسال از طریق تیپاکس ممنوع است .

– در این روش جرم و حجم هردو لحاظ میگردد.

– تمامی مرسولات تیپاکسی بیمه ی حوادث ، مفقودی ، آتش سوزی به میزان ارزش فاکتور خرید شما در حمل و نقل را داشته و در صورت مشاهده ی هر موردی به شعبه ی تیپاکس شهر خود جهت پیگیری میبایست مراجعه کنید .

– امکان ارسال چند فقره (به عنوان مثال 2کارتن بسته بندی شده یا بیشتر ) در قالب یک مرسوله وجود دارد و میتوانید یک خرید پر تعداد را داشته باشید تا برای شما به یکباره ارسال شوند .

نکات مهم هنگام تحویل کالا از تیپاکس:

حتما میبایست هنگام تحویل کالا مرسوله را ابتدا چک نمایید سپس تحویل بگیرید چراکه درصورتی که مرسوله آسیب دیده باشد و شما آن را تحویل بگیرید شرکت تیپاکس این مهم را قبول نکرده و پیگیری های زیاد و بسیار زمان بری را متوجه شما خواهد کرد و آوان یدک هیچ مسولیتی را در این بین برعهده نمیگیرد زیرا طبق قراردادی که آوان یدک با اداره ی محترم تیپاکس دارد ، جهت جمع آوری مرسولات ماشین آن شرکت به محل آمده و مرسولات را صحیح و سالم تحویل گرفته و مسولیت هرگونه مخدوش و آسیب دیدن مرسوله از آن به بعد متوجه شرکت محترم میباشد .

 

1- درصورتی که هنگام تحویل کالا ، کالای شما آسیب دیده بود چه کاری باید انجام دهید ؟

 

باید از مامور تیپاکس تحویل نگرفته و سپس با تماس با شماره ی 0218457 دفتر مرکزی تیپاکس این موضوع را اطلاع و ثبت شکایت کرده و کد شکایت ثبت شده را به واحد پشتیبانی آوان یدک از طریق ارسال پیام در واتس اپ یا پیامک به شماره ی 09373372932 اطلاع دهید تا در اسرع وقت این موضوع پیگیری شود .

 

همچنین با مراجعه به دفتر تیپاکس محل زندگی خود با در دست داشتن کارت ملی این موضوع را اطلاع و پیگیری نمایید .

 

2- اگر در خانه نبودید و شخص دیگری مرسوله را بدون بررسی کردن تحویل گرفت و آن مرسوله آسیب دیده بود تکلیف چیست ؟

 

همانطور که ذکر شد ، شرکت تیپاکس ملاک را تحویل مرسوله به گیرنده (شما) دانسته و این موضوع را تایید نخواهد کرد و باید جهت پیگیری های بیشتر از طریق تماس با شماره ی 0218457 و ثبت شکایت و دریافت کد رهگیری شکایت خود و همچنین ارسال تصاویر از بسته بندی و قطعه ی آسیب دیده به شماره ی 09373372932 ( پشتیبانی آوان یدک ) بهمراه کد ثبت شکایت در واتس اپ اقدام نمایید تا پیگیری های بیشتر صورت گیرد .

 

بدیهی است این مدت زمان جهت پیگیری زمان بر بوده و لازم است با تماس بیشتر با تیپاکس این موضوع را یادآور و متذکر شوید